G7L-2A-T-J-CB-AC24
General Purpose / Industrial Relays RELAY
product image
G7L-2A-T-J-CB-AC24 Picture
SeekIC No. : 002549051 Detail
G7L-2A-T-J-CB-AC24: General Purpose / Industrial Relays RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-2A-T-J-CB-AC24
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO) Coil Voltage : 24 VAC
Mounting Style : Panel Contact Material : Silver
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Coil Voltage : 24 VAC
Mounting Style : Panel
Contact Material : Silver
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO)
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-2A-T-J-CB-AC24
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitDPST (2 Form A)
Contact Rating @ Voltage25A @ 220VAC
Coil Voltage24VAC
Control Off Voltage (Min)3.6 VAC
Control On Voltage (Max)18 VAC
Coil Current71mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 2A T J CB AC24
G7L2ATJCBAC24
G7L 2A T J CBAC24 ND