G8N-1-DC12SK
General Purpose / Industrial Relays Automotive Super-Micro Relay
product image
G8N-1-DC12SK Picture
SeekIC No. : 002550806 Detail
G8N-1-DC12SK: General Purpose / Industrial Relays Automotive Super-Micro Relay
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8N-1-DC12SK
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Contact Current Rating : 25 mA
Coil Voltage : 12 VDC Coil Resistance : 225 Ohms
Switching Voltage : 16 V Mounting Style : Through Hole
Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Coil Current :
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 225 Ohms
Mounting Style : Through Hole
Switching Voltage : 16 V
Contact Current Rating : 25 mA