G8P-1A4-CF-X-DC12
RELAY PCB PWR SPST 30A 12VDC
product image
G8P-1A4-CF-X-DC12 Picture
SeekIC No. : 004346938 Detail
G8P-1A4-CF-X-DC12: RELAY PCB PWR SPST 30A 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8P-1A4-CF-X-DC12
Parameters:
Technical/Catalog InformationG8P-1A4-CF-X-DC12
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 250VAC
Coil Voltage12VDC
Control Off Voltage (Min)1.2 VDC
Control On Voltage (Max)9 VDC
Coil Current77mA