G8P-1C-DC110
RELAY PCB PWR SPDT 20A 110VDC
product image
G8P-1C-DC110 Picture
SeekIC No. : 004346964 Detail
G8P-1C-DC110: RELAY PCB PWR SPDT 20A 110VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8P-1C-DC110
Mfg:
Omron Electronics Inc-ECB Div
  • Qty
  • 1~50
Parameters:
Technical/Catalog InformationG8P-1C-DC110
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage20A @ 250VAC
Coil Voltage110VDC
Control Off Voltage (Min)11 VDC
Control On Voltage (Max)82.5 VDC
Coil Current9mA