GBC50DREI-S93
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET
product image
GBC50DREI-S93 Picture
SeekIC No. : 003073321 Detail
GBC50DREI-S93: CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GBC50DREI-S93
Configuration : IGBT-Inverter Card Type: Non Specified - Dual Edge
Gender: Female Number of Positions/Bay/Row: 50
Number of Positions: 100 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Panel Mount
Termination: Solder Eyelet(s) Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Positions: 100
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Mounting Type: Panel Mount
Termination: Solder Eyelet(s)
Number of Positions/Bay/Row: 50
Flange Feature: Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Parameters:
Technical/Catalog InformationGBC50DREI-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Card TypeDual Edge
Contact FinishGold
Mounting TypePanel Mount, Solder Eyelet
FeaturesFlange
Number of Positions 100
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack