GCM1885C1H4R7CZ13D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 4.7pF 50volts C0G +/-0.25pF
product image
GCM1885C1H4R7CZ13D Picture
SeekIC No. : 00804922 Detail
GCM1885C1H4R7CZ13D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 4.7pF 50volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GCM1885C1H4R7CZ13D
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Automotive MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Automotive MLCCs
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 4.7 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGCM1885C1H4R7CZ13D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C