GCM1885C2A1R0CZ13D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 1.0pF 100volts C0G +/-.25pF
product image
GCM1885C2A1R0CZ13D Picture
SeekIC No. : 00810517 Detail
GCM1885C2A1R0CZ13D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 1.0pF 100volts C0G +/-.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GCM1885C2A1R0CZ13D
Quick Details
Capacitance : 1 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Automotive MLCCs
Product : Automotive MLCCs
Packaging : Reel
Voltage Rating : 100 Volts
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGCM1885C2A1R0CZ13D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.0pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C