GEC14SGSN-M89
CONN HEADER 14POS .100 RT/A SMD
product image
GEC14SGSN-M89 Picture
SeekIC No. : 004352974 Detail
GEC14SGSN-M89: CONN HEADER 14POS .100 RT/A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GEC14SGSN-M89
Mfg:
Sullins Connector Solutions (VA)
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationGEC14SGSN-M89
VendorSullins Connector Solutions (VA)
CategoryConnectors
ColorBlack
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Contact FinishTin
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Row Spacing-
PackagingBulk
Fastening Type-
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10in (0.25m)