GF07D2R70JTR
Thick Film Resistors - Through Hole 1/4 WATT 2.7 OHM 5%
product image
GF07D2R70JTR Picture
SeekIC No. : 001409399 Detail
GF07D2R70JTR: Thick Film Resistors - Through Hole 1/4 WATT 2.7 OHM 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GF07D2R70JTR
Mfg:
IRC
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Resistance : 2.7 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt) Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : GF Termination Style : Axial
Voltage Rating : 250 Volts Dimensions : 2.3 mm Dia. x 6.4 mm L
Description
Operating Temperature Range :
Packaging :
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt)
Series : GF
Resistance : 2.7 Ohms
Dimensions : 2.3 mm Dia. x 6.4 mm L