GHDR-32V-S
CONN HOUSING GHD 32POS DL 1.25MM
product image
GHDR-32V-S Picture
SeekIC No. : 004353473 Detail
GHDR-32V-S: CONN HOUSING GHD 32POS DL 1.25MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GHDR-32V-S
Mfg:
JST Sales America Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationGHDR-32V-S
VendorJST Sales America Inc
CategoryConnectors
Color-
Contact TerminationCrimp
Contact Type-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Rows2
Pitch0.049" (1.25mm)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Fastening TypeLatch Lock
Features-
Number of Positions 32
Row Spacing-
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names GHDR 32V S