GJM0335C1E1R8BB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 1.8pF 25Volts C0G +/-0.1pF
product image
GJM0335C1E1R8BB01D Picture
SeekIC No. : 00812968 Detail
GJM0335C1E1R8BB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 1.8pF 25Volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM0335C1E1R8BB01D
Quick Details
Capacitance : 1.8 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.1 pF
Case Code - in : 0201
Case Code - mm : 0603
Capacitance : 1.8 pF
Product : High Q MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM0335C1E1R8BB01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance1.8pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.1pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingBulk
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C