GJM1555C1H130JB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 13pF 50Volts C0G 5%
product image
GJM1555C1H130JB01D Picture
SeekIC No. : 00865334 Detail
GJM1555C1H130JB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 13pF 50Volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM1555C1H130JB01D
Quick Details
Capacitance : 130 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Product : High Q MLCCs
Capacitance : 130 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM1555C1H130JB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance13pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C