GJM1555C1H1R0CB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 1.0pF 50Volts C0G +/-0.25pF
product image
GJM1555C1H1R0CB01D Picture
SeekIC No. : 00814138 Detail
GJM1555C1H1R0CB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 1.0pF 50Volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM1555C1H1R0CB01D
Quick Details
Capacitance : 1 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1005
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 1 pF
Product : High Q MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM1555C1H1R0CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C