GKYA27066
CAP TRIMMER 8-27PF 50V SMD
product image
GKYA27066 Picture
SeekIC No. : 002996813 Detail
GKYA27066: CAP TRIMMER 8-27PF 50V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKYA27066
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SURFTRIM® GKY Manufacturer: Sprague-Goodman
Capacitance Range: 8 ~ 27pF Adjustment Type: Top Adjustment
Voltage - Rated: 50V Size / Dimension: Rectangular - 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max): 0.063" (1.60mm) Mounting Type: Surface Mount
Propagation Delay Time : 135 ns Features: Low Profile
Mounting Type: Surface Mount
Size / Dimension: Rectangular - 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Manufacturer: Sprague-Goodman
Features: Low Profile
Voltage - Rated: 50V
Series: SURFTRIM® GKY
Packaging: Digi-Reel®
Height - Seated (Max): 0.063" (1.60mm)
Capacitance Range: 8 ~ 27pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKYA27066
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range8 ~ 27pF
Voltage - Rated 50V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesLow Profile
Package / Case0.177" L x 0.126" W x 0.063" H (4.50mm x 3.20mm x 1.60mm)