GKYB10066
Trimmer / Variable Capacitors 3-10pF 100V TRM CAP
product image
GKYB10066 Picture
SeekIC No. : 001106068 Detail
GKYB10066: Trimmer / Variable Capacitors 3-10pF 100V TRM CAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKYB10066
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Description
Capacitance Range :
Tolerance :
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Product :
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKYB10066
VendorSprague-Goodman (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance Range3.5 ~ 10pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesLow Profile
Package / Case0.177" L x 0.126" W x 0.063" H (4.50mm x 3.20mm x 1.60mm)