GKYB20066
Trimmer / Variable Capacitors 5.5-20pF 100V N1200 RED
product image
GKYB20066 Picture
SeekIC No. : 001105957 Detail
GKYB20066: Trimmer / Variable Capacitors 5.5-20pF 100V N1200 RED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKYB20066
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance Range : 5.5 pF Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Tolerance :
Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Capacitance Range : 5.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKYB20066
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range5.5 ~ 20pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesLow Profile
Package / Case0.177" L x 0.126" W x 0.063" H (4.50mm x 3.20mm x 1.60mm)