GKYB6R066
Trimmer / Variable Capacitors 2.5-6pF 100V TRM CAP
product image
GKYB6R066 Picture
SeekIC No. : 001106101 Detail
GKYB6R066: Trimmer / Variable Capacitors 2.5-6pF 100V TRM CAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKYB6R066
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Description
Capacitance Range :
Tolerance :
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Product :
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKYB6R066
VendorSprague-Goodman (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance Range2.5 ~ 6pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesLow Profile
Package / Case0.177" L x 0.126" W x 0.063" H (4.50mm x 3.20mm x 1.60mm)