LCD Graphic Display Modules & Accessories 122x32 Wht Txt Blu B/G Ext Temp
GLK12232-25-SM-WB-E: LCD Graphic Display Modules & Accessories 122x32 Wht Txt Blu B/G Ext Temp
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
US $52.13 - 54.87 / Piece
LCD Graphic Display Modules & Accessories 122 x 32 Blk Txt Wht/Gry B/G 25 key
US $49.13 - 51.72 / Piece
LCD Graphic Display Modules & Accessories 122x32 Blk Txt Gry/Wht B/G 25 key
| Technical/Catalog Information | GLK12232-25-SM-WB-E |
| Vendor | Matrix Orbital |
| Category | Optoelectronics |
| Display Type | LCD - Color |
| Display Mode | Transmissive |
| Backlight | LED - Blue |
| Dot Size | 0.40mm W x 0.40mm H |
| Viewing Area | 60.20mm L x 18.00mm W |
| Dot Pixels | 122 x 32 |
| Dot Pitch | 0.44mm x 0.44mm |
| Interface | I²C |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | GLK12232 25 SM WB E GLK1223225SMWBE |