GMC7.3102J250K31TR12
Film Capacitors 250volts 0.0010uF 5% LS 7.3mm
product image
GMC7.3102J250K31TR12 Picture
SeekIC No. : 00981361 Detail
GMC7.3102J250K31TR12: Film Capacitors 250volts 0.0010uF 5% LS 7.3mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GMC7.3102J250K31TR12
Mfg:
Kemet
Quick Details
Product Type : SMD Capacitance : 1000 pF
Tolerance : 5 % Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : SMD/SMT
Description
Dielectric :
Series :
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Tolerance : 5 %
Product Type : SMD
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 250 Volts
Capacitance : 1000 pF