GMK316SD333JF-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 35V 33nF 5%
product image
GMK316SD333JF-T Picture
SeekIC No. : 00840462 Detail
GMK316SD333JF-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 35V 33nF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GMK316SD333JF-T
Quick Details
Capacitance : 0.033 uF Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code :
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 0.033 uF
Voltage Rating : 35 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationGMK316SD333JF-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.033F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±5%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature Coefficient-
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesLow Distortion
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C