GMK316SD333KF-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 35V 33nF 10%
product image
GMK316SD333KF-T Picture
SeekIC No. : 00856096 Detail
GMK316SD333KF-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 35V 33nF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GMK316SD333KF-T
Quick Details
Capacitance : 0.033 uF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 0.033 uF
Voltage Rating : 35 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationGMK316SD333KF-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance0.033F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C