GMK316SD393KF-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 35V 39nF 10%
product image
GMK316SD393KF-T Picture
SeekIC No. : 00839068 Detail
GMK316SD393KF-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 35V 39nF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GMK316SD393KF-T
Quick Details
Capacitance : 0.039 uF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 35 Volts
Capacitance : 0.039 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGMK316SD393KF-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance0.039F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C