GNL8R050
Trimmer / Variable Capacitors NPO+/-50ppm.8-8pF
product image
GNL8R050 Picture
SeekIC No. : 001106073 Detail
GNL8R050: Trimmer / Variable Capacitors NPO+/-50ppm.8-8pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNL8R050
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance Range : 0.8 pF to 8 pF Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Tolerance :
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance Range : 0.8 pF to 8 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNL8R050
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range0.8 ~ 8pF
Voltage - Rated 500V