GNM1M2R71E103MA01D
Capacitor Arrays & Networks 2 Cap Array 0504 X7R 25V 10000pF
product image
GNM1M2R71E103MA01D Picture
SeekIC No. : 00788867 Detail
GNM1M2R71E103MA01D: Capacitor Arrays & Networks 2 Cap Array 0504 X7R 25V 10000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNM1M2R71E103MA01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.01 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts Number of Elements : 2
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Series : GNM
Description
Dimensions :
TTI Euro Franchised Flag :
Number of Elements : 2
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Capacitance : 0.01 uF
Tolerance : 20 %
Series : GNM
Voltage Rating : 25 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNM1M2R71E103MA01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±20%