GNM214R71C223MA01D
Capacitor Arrays & Networks 4 Cap Array 0805 X7R 16V 22000pF
product image
GNM214R71C223MA01D Picture
SeekIC No. : 00788744 Detail
GNM214R71C223MA01D: Capacitor Arrays & Networks 4 Cap Array 0805 X7R 16V 22000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNM214R71C223MA01D
Quick Details
Capacitance : 0.022 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts Number of Elements : 4
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
TTI Euro Franchised Flag :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Capacitance : 0.022 uF
Number of Elements : 4
Voltage Rating : 16 Volts
Series : GNM
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNM214R71C223MA01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.022F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±20%