GNR10BHZ
Solid State Relays 90-140 VAC
product image
GNR10BHZ Picture
SeekIC No. : 0091424 Detail
GNR10BHZ: Solid State Relays 90-140 VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR10BHZ
Mfg:
Crouzet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Control Voltage Range : 90 VAC to 140 VAC
Load Voltage Rating : 24 VAC to 280 VAC Load Current Rating : 10 A
Output Device : Triac
Description
Mounting Style :
Contact Form :
Package / Case :
Product Type : Industrial Mount
Load Voltage Rating : 24 VAC to 280 VAC
Load Current Rating : 10 A
Control Voltage Range : 90 VAC to 140 VAC
Output Device : Triac
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR10BHZ
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current10A
Voltage - Input90 ~ 140VAC
Voltage - Load24 ~ 280 V