GNR10ACZ
SSR GNR 22.5MM 240VAC 180-280VAC
product image
GNR10ACZ Picture
SeekIC No. : 003831886 Detail
GNR10ACZ: SSR GNR 22.5MM 240VAC 180-280VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR10ACZ
  • Qty
  • 0~20
Quick Details
Series: GNR Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Circuit: SPST-NO (1 Form A) Output Type: AC, Zero Cross
On-State Resistance: - Load Current: 10A
Voltage - Input: 180 ~ 280VAC Voltage - Load: 24 ~ 280 V
Mounting Type: DIN Rail Package / Case : PQFP-64
Termination Style: Screw Terminal Package / Case: Module
Supplier Device Package: - Packaging: Bulk
Description
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Relay Type: Relay
Output Type: AC, Zero Cross
On-State Resistance: -
Load Current: 10A
Voltage - Load: 24 ~ 280 V
Termination Style: Screw Terminal
Supplier Device Package: -
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: DIN Rail
Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Series: GNR
Voltage - Input: 180 ~ 280VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR10ACZ
VendorCrouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
CategoryRelays
Mounting TypeDIN Rail
Package / CaseModule
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current10A
Voltage - Input180 ~ 280VAC
Voltage - Load24 ~ 280V