GNR25BCZ
Solid State Relays 90-140 VAC
product image
GNR25BCZ Picture
SeekIC No. : 0093026 Detail
GNR25BCZ: Solid State Relays 90-140 VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR25BCZ
Mfg:
Crouzet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Control Voltage Range : 90 VAC to 140 VAC
Load Voltage Rating : 48 VAC to 600 VAC Load Current Rating : 3 x 25 A
Output Device : SCR
Description
Mounting Style :
Contact Form :
Package / Case :
Product Type : Industrial Mount
Output Device : SCR
Control Voltage Range : 90 VAC to 140 VAC
Load Voltage Rating : 48 VAC to 600 VAC
Load Current Rating : 3 x 25 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR25BCZ
Circuit3PST (3 Form A)
Load Current25A
Voltage - Input90 ~ 140VAC
Voltage - Load48 ~ 600 V