GP1500-0.040-02-0816
Thermal Interface Products THERMAL PAD 8X16" .04" GAP PAD 1500
product image
GP1500-0.040-02-0816 Picture
SeekIC No. : 002711647 Detail
GP1500-0.040-02-0816: Thermal Interface Products THERMAL PAD 8X16" .04" GAP PAD 1500
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GP1500-0.040-02-0816
Mfg:
Bergquist Company
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Type : Thermal Gap Filler Pad Material : Fiberglass
Length : 8 in Width : 16 in
Thickness : 0.04 in Operating Temperature Range : - 60 C to + 200 C
Description
Thickness : 0.04 in
Width : 16 in
Length : 8 in