GP1500-0.040-02-0404
THERMAL PAD .040" 4X4" GAPPAD
product image
GP1500-0.040-02-0404 Picture
SeekIC No. : 003445667 Detail
GP1500-0.040-02-0404: THERMAL PAD .040" 4X4" GAPPAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GP1500-0.040-02-0404
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: Gap Pad® 1500 Manufacturer: Bergquist
Usage: Sheet Shape: Square
Outline: 101.60mm x 101.60mm Thickness: 0.040" (1.02mm)
Material: Silicone Based Adhesive: Tacky - Both Sides
Backing, Carrier: - Color: Black
Supply Voltage - Max : 15.5 V Thermal Resistivity: -
Description
Usage: Sheet
Backing, Carrier: -
Thermal Resistivity: -
Shape: Square
Thickness: 0.040" (1.02mm)
Material: Silicone Based
Adhesive: Tacky - Both Sides
Manufacturer: Bergquist
Color: Black
Series: Gap Pad® 1500
Outline: 101.60mm x 101.60mm
Thermal Conductivity: 1.5 W/m-K