GQM2195C2E4R7BB12D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 4.7pF 250volts C0G 0.1pF
product image
GQM2195C2E4R7BB12D Picture
SeekIC No. : 00810752 Detail
GQM2195C2E4R7BB12D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 4.7pF 250volts C0G 0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM2195C2E4R7BB12D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 250 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0805 Case Code - mm : 2012
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 250 Volts
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 4.7 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM2195C2E4R7BB12D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C