GQM2195C2E8R0DB12D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 8.0pF 250volts C0G 0.5pF
product image
GQM2195C2E8R0DB12D Picture
SeekIC No. : 00874927 Detail
GQM2195C2E8R0DB12D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 8.0pF 250volts C0G 0.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM2195C2E8R0DB12D
Quick Details
Capacitance : 8 pF Tolerance : 0.5 pF
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.5 pF
Capacitance : 8 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM2195C2E8R0DB12D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance8.0pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.5pF
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C