GRM0335C1E1R1CD01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.1pF 25volts 0.25pF
product image
GRM0335C1E1R1CD01D Picture
SeekIC No. : 00865618 Detail
GRM0335C1E1R1CD01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.1pF 25volts 0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM0335C1E1R1CD01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 1.1 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 25 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0201 Case Code - mm : 0603
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.25 pF
Case Code - in : 0201
Case Code - mm : 0603
Capacitance : 1.1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM0335C1E1R1CD01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.1pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C