GRM0335C1E4R7CD01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT C0G 25V 4.7pF
product image
GRM0335C1E4R7CD01D Picture
SeekIC No. : 00819360 Detail
GRM0335C1E4R7CD01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT C0G 25V 4.7pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM0335C1E4R7CD01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 4.7 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM0335C1E4R7CD01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C