GRM0335C1E5R6DD01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT C0G 25V 5.6pF
product image
GRM0335C1E5R6DD01D Picture
SeekIC No. : 00819244 Detail
GRM0335C1E5R6DD01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT C0G 25V 5.6pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM0335C1E5R6DD01D
Quick Details
Capacitance : 5.6 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.5 pF
Case Code - in : 0201
Case Code - mm : 0603
Capacitance : 5.6 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM0335C1E5R6DD01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance5.6pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.5pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C