GRM1555C1H5R1DZ01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 5.1pF 50 volts 0.5pF
product image
GRM1555C1H5R1DZ01D Picture
SeekIC No. : 00819486 Detail
GRM1555C1H5R1DZ01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 5.1pF 50 volts 0.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1555C1H5R1DZ01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 5.1 pF Tolerance : 0.5 pF
Product : General Type MLCCs
Tolerance : 0.5 pF
Capacitance : 5.1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1555C1H5R1DZ01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance5.1pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.5pF
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C