GRM1555C1H681JA01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 680PF 50V 5%
product image
GRM1555C1H681JA01D Picture
SeekIC No. : 00804156 Detail
GRM1555C1H681JA01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 680PF 50V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1555C1H681JA01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 680 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0402 Case Code - mm : 1005
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Case Code - in : 0402
Case Code - mm : 1005
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 680 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1555C1H681JA01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance680pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C