GRM216R71A334KC01D
CAP CER 0.33UF 10V 10% X7R 0805
product image
GRM216R71A334KC01D Picture
SeekIC No. : 002957434 Detail
GRM216R71A334KC01D: CAP CER 0.33UF 10V 10% X7R 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM216R71A334KC01D
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.33µF Voltage - Rated: 10V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.028" (0.70mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max): 0.028" (0.70mm)
Capacitance: 0.33µF
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM216R71A334KC01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance0.33F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-