GRM32MR71C225MC01L
CAP CER 2.2UF 16V 20% X7R 1210
product image
GRM32MR71C225MC01L Picture
SeekIC No. : 002954459 Detail
GRM32MR71C225MC01L: CAP CER 2.2UF 16V 20% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM32MR71C225MC01L
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 2.2µF Voltage - Rated: 16V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.049" (1.25mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Capacitance: 2.2µF
Thickness (Max): 0.049" (1.25mm)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM32MR71C225MC01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance2.2F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±20%
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-