GRM32QR73A103KW01L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1210 0.01uF 1000volts X7R 10%
product image
GRM32QR73A103KW01L Picture
SeekIC No. : 00814529 Detail
GRM32QR73A103KW01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1210 0.01uF 1000volts X7R 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM32QR73A103KW01L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.01 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 1 KVolts
Capacitance : 0.01 uF
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM32QR73A103KW01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Tolerance±10%
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C