GRM43ER72A225MA01L
CAP CER 2.2UF 100V 20% X7R 1812
product image
GRM43ER72A225MA01L Picture
SeekIC No. : 002954499 Detail
GRM43ER72A225MA01L: CAP CER 2.2UF 100V 20% X7R 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM43ER72A225MA01L
Capacitance: 2.2µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 100V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)
Lead Spacing: - Features: -
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 100V
Capacitance: 2.2µF
Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM43ER72A225MA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance2.2F
Voltage - Rated 100V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-