GRM55DR73A104KW01L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2220 0.1uF 1000volts X7R 10%
product image
GRM55DR73A104KW01L Picture
SeekIC No. : 00817336 Detail
GRM55DR73A104KW01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2220 0.1uF 1000volts X7R 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM55DR73A104KW01L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 2220 Case Code - mm : 5750
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 0.1 uF
Voltage Rating : 1 KVolts
Case Code - in : 2220
Case Code - mm : 5750
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM55DR73A104KW01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Tolerance±10%
Package / Case2220 (5750 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C