GSC12DRYI-S93
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD
product image
GSC12DRYI-S93 Picture
SeekIC No. : 003136603 Detail
GSC12DRYI-S93: CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GSC12DRYI-S93
Configuration : IGBT-Inverter Card Type: Non Specified - Dual Edge
Gender: Female Number of Positions/Bay/Row: 12
Number of Positions: 24 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Positions: 24
Flange Feature: Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Parameters:
Technical/Catalog InformationGSC12DRYI-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack