GSC49DRTI-S93
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD
product image
GSC49DRTI-S93 Picture
SeekIC No. : 003044009 Detail
GSC49DRTI-S93: CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GSC49DRTI-S93
Configuration : IGBT-Inverter Card Type: Non Specified - Dual Edge
Gender: Female Number of Positions/Bay/Row: 49
Number of Positions: 98 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: -
Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row: 49
Flange Feature: Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Parameters:
Technical/Catalog InformationGSC49DRTI-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Card TypeDual Edge
Contact FinishGold
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesFlange
Number of Positions 98
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack