GSC65DRYN-S93
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD
product image
GSC65DRYN-S93 Picture
SeekIC No. : 003057800 Detail
GSC65DRYN-S93: CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GSC65DRYN-S93
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 65 Gate-Emitter Leakage Current : 0.4 uA
Number of Positions: 130 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: -
Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder
Color: Black
Flange Feature: -
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Contact Type: Full Bellows
Number of Positions: 130
Number of Positions/Bay/Row: 65
Parameters:
Technical/Catalog InformationGSC65DRYN-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Card TypeDual Edge
Contact FinishGold
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Number of Positions 130
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack