GT60J321
Specifications Characteristics Symbol Rating Unit Collector-emitter voltage VCES 600 V Gate-emitter voltage V GES 25 V Collector current DC IC 60 A 1ms ICP 120 Emitter-current DC IECF 60 A 1ms IECPF 120 Collector power dissipation (Tc =25!aC PC ...
product image
GT60J321 Picture
SeekIC No. : 004357056 Detail
GT60J321: Specifications Characteristics Symbol Rating Unit Collector-emitter voltage VCES 600 V Gate-emitter voltage V GES 25 V Collector current DC IC 60 A 1ms ICP 120 ...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GT60J321
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Specifications
Characteristics Symbol Rating Unit
Collector-emitter voltage VCES
600 V
Gate-emitter voltage V GES 25 V
Collector current DC IC 60 A
1ms ICP 120
Emitter-
current
DC IECF 60 A
1ms IECPF 120
Collector power dissipation
(Tc =25!aC
PC 200 W