GU192X16-800A
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 192X16
product image
GU192X16-800A Picture
SeekIC No. : 003611476 Detail
GU192X16-800A: MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 192X16
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GU192X16-800A
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 800 Manufacturer: Noritake Company Inc
Outline L x W x H: - Viewing Area: 143.80mm L x 11.80mm W
Display Format: 32 x 2 Response Time : 4 us
Display Type: Graphic Format: 5 x 7 Dots
Voltage - Supply: 5V Character Size: 5.20mm
Number of Dots: 192 x 16 Interface: -
Description
Manufacturer: Noritake Company Inc
Outline L x W x H: -
Interface: -
Display Type: Graphic
Format: 5 x 7 Dots
Voltage - Supply: 5V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Series: 800
Viewing Area: 143.80mm L x 11.80mm W
Display Format: 32 x 2
Character Size: 5.20mm
Number of Dots: 192 x 16
Parameters:
Technical/Catalog InformationGU192X16-800A
VendorNoritake Company Inc
CategoryOptoelectronics
Character Size5.20mm
Format5 x 7 Dots
Display Format32 x 2
Voltage - Supply5V
Display TypeGraphic
Number of Dots192 x 16
Outline L x W x H-
Interface-
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names GU192X16 800A