GWM120-0075P3-SL
Discrete Semiconductor Modules 120 Amps 75V
product image
GWM120-0075P3-SL Picture
SeekIC No. : 00141126 Detail
GWM120-0075P3-SL: Discrete Semiconductor Modules 120 Amps 75V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GWM120-0075P3-SL
Mfg:
Ixys
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : ISOPLUS-DIL
Packaging : Box
Description
Product :
Type :
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Box
Package / Case : ISOPLUS-DIL
Parameters:
Technical/Catalog InformationGWM120-0075P3-SL
VendorIXYS
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeThrough Hole
FET Polarity6 N-Channel (3-Phase Bridge)
Drain to Source Voltage (Vdss)75V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C118A
Rds On (Max) @ Id, Vgs5.5 mOhm @ 60A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds -
Power - Max-
PackagingTube
Gate Charge (Qg) @ Vgs100nC @ 10V