GYA27000
Trimmer / Variable Capacitors 2.3-27pF 100V 8mm
product image
GYA27000 Picture
SeekIC No. : 001105867 Detail
GYA27000: Trimmer / Variable Capacitors 2.3-27pF 100V 8mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GYA27000
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance Range : 2.3 pF to 27 pF Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 70 C Termination Style : Radial
Product : Trimmer Capacitors - Film Dielectric
Description
Tolerance :
Voltage Rating : 100 Volts
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 70 C
Capacitance Range : 2.3 pF to 27 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGYA27000
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range2.3 ~ 27pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case8mm Round