GYB5R000
Trimmer / Variable Capacitors 1.6- 5pF 100V 8mm
product image
GYB5R000 Picture
SeekIC No. : 001106370 Detail
GYB5R000: Trimmer / Variable Capacitors 1.6- 5pF 100V 8mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GYB5R000
Mfg:
Sprague Goodman
Quick Details
Capacitance Range : 1.6 pF to 5 pF Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 70 C Termination Style : Radial
Product : Trimmer Capacitors - Film Dielectric
Description
Tolerance :
Voltage Rating : 100 Volts
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 70 C
Capacitance Range : 1.6 pF to 5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGYB5R000
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range1.6 ~ 5pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeSide Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case8mm Round